BMW
X7 2026
M60i - 4.4T
| Fuel | Gasoline |
| Engine Size | 4.4T |
| Horse Power | 530 hp |
| Cylinder | 8 cylinder |
| Torque | 750 Nm |
| Tank Capacity | 83 L |
| Top Speed | 250 Km/h |
| Drive Type | AWD |
| Acceleration (0-100km/h) | 4.5 |
| Height | 183 cm |
| Length | 517 cm |
| Width | 200 cm |
| Weight | 2560 kg |
| Trunk Capacity | 326 L |
| Seat Number | 7 |
| Loading Capacity (ton) | N/A |
| Seat Material | Leather |
| Electric Seat | Driver & Passenger |
| Seat Cooling | |
| Seat Heating | |
| Rear Cooling |
| Wheel Size | 22 inch |
| Transmission Warranty | 2 Years |
| Engine Warranty | 2 Years |
| Electric Warranty | 2 Years |
| Highway Consumption | 9 L/100 km |
| City Consumption | 16 L/100 km |
| Avg Consumption | 12.5 L/100 km |
| Apple Car Play | |
| Android Auto | |
| Media Display Size | 14.9 inch |
| Start Button | |
| Seat Memory |
| Camera | All-Around |
| Parking Sensor | All-Around |
| Number of Airbags | 9 |
| Blind Spot Monitor | |
| Automatic Emergency Braking | |
| Forward Collision Warning | |
| Lane Departure Warning |